Tinta Paca blogja
A Tibaldi Bentley kollekciója
A csúcsminőségű tollak vásárlása általában a gyűjtők passziója. Ellenben a talján, firenzei illetőségű Tibaldi minduntalan új célközönséget igyekszik megcélozni. Korábban már írtam a Da Vinci-kód kollekciójukról, most a Bentley-tulajdonosokat célozzák meg. Engem meglepett, hogy nem egy presztizsértékű angol márkát, mondjuk a Conway Stewart-ot, kérték fel, de láttunk már karón varjút, hiszen ott az ormótlanul nagy, aranyozott, kitüremkedésekkel teli Breitling for Bentley karóra, ami meg svájci. (Vajon milyen lehet egy Durex for Bentley? ;) )
A Bentley tollkollekció – amely 400 darab ezüst töltőtollat és 200 darab ezüst rollert és 40 aranyozott töltőtollat és 20 darab fehérarany rollert takar – a Crewe-ben található gyár 60. születésnapjára készült. A Bentley-re jellemző „gyémánt-minta” visszaköszön a fém tolltesten és a fa díszdobozon is, a Sheffield Assay Office Bentley fémjele és az egyedi sorszám pedig minden példányon megtalálható.


Van eltérés
Bőséges eltérés van a Porsche Design tollak és a Tibaldi tolla között. Míg a P3110-es kollekcióról süt a sportosság és a nyersség, addig a Bentley képe polírozott, nehéz. A „kígyóminta” miatt kár lenne leírni egy ilyen szép jószágot. :)
Porsche Design koppincs
Szerintem ez a Tibaldi for Bentley nem egy nagy durranás, egyszerűen egy Faber-Castell / Porsche Design koppintás.
Ha valami koppincs, akkor
Ha valami koppincs, akkor szerintem a Peugeot só és borsszórója.
Jó tudni, hogy van idehaza
Jó tudni, hogy van idehaza is gyűjtőkre is gondoló bolt. Tudom, hogy Angliát elözönlötték az orosz milliárdosok, és hogy Magyarországon is sok a jó ucsítyel, de nem lenne rossz magyarul is olvasni a leírását. :)
hozzászólás
Én is láttam a tollat, gyönyörű, meg is vásárolhatod.
VIKTORIA-R SHOP
1052 Budapest, Haris köz 6.
WWW.viktoria-r.hu
Hozzászólás